O nás

Firma Therapie vznikla v roce 1992. Byl jsem okolnostmi přinucen vzdát se plnohodnotného života, protože jsem nešťastnou náhodou přišel o zrak. Proto jsem se rozhodl dále hledat možnosti, jak žít s tímto postižením. Podařilo se mi najít a absolvovat masérskou školu v rehabilitačním středisku pro zrakově postižené v Levoči. Image

Zde se mi dostalo možnosti stát se dobrým masérem a fyzikotherapeutem díky vyhlášenému chiropraktoru a fyzioterapeutovi MUDr. Aloisi Rosinovi z nemocnice v Popradu. Po tři a půl letém studiu jsem úspěšně absolvoval závěrečné zkoušky. Praxi jsem získával na různých pracovištích v České a Slovenské republice. Samozřejmě, že po skončení školy jsem nezůstal sedět, ale pokračuji s doškolováním v různých kurzech. Absolvoval jsem kurz u Mudr.Miroslava Bechyně Csc. a získal atest na výkon manuální lymfodrenáže, kurz akupresury a Fuss terapie u Mudr. Marka v Pražské Monádě, dále pak sedativní masáže hlavy, obličeje a šíje u Doc.Mudr. Miroslava Tichého Csc.,měkké mobilizační techniky kloubů a páteře a manipulační techniky měkkých tkání u prof. Lewita.Také jsem absolvoval kurz techniky spinal touch ve výzkumném a vzdělávacím institutu Elementa.

V průběhu doby se mi ukázalo, že získané vědomosti a kvalita práce přivolá lidi, kteří potřebují opravdu řádnou a poctivou rehabilitaci. Zjistil jsem, že již na množství lidí nestačím pokud chci svou praxi vykonávat poctivě a kvalitně. Z tohoto důvodu jsem svou provozovnu a svou provozní dobu rozšířil a prodloužil. Zaměstnal jsem ještě maséra - absolventa střední zdravotní školy obor masér, v Levoči - ke kterému byl osud tak krutý jako ke mně a v mládí ho připravil o zrak. Po absolvování střední školy tento člověk získával praxi v různých zdravotnických zařízeních. Nastala však změna a kolega masér se rozhodl jít jinou cestou, proto firmu opustil. Zaměstnal jsem tedy jiného maséra, kterého jsem 2 roky vpravoval do povolání sám a který absolvoval dálkově vyšší zdravotnickou školu obor fyzioterapeut. V naší společné práci našel tak jako já zálibu a koníčka a rozhodl se dosáhnout maxima v odbornosti pro spokojenost našich zákazníků. Ve studiu dosáhl vynikajících výsledků a školu opustil s vyznamenáním. Opět však následoval tvrdý zásah osudu a kolega a věrný kamarád tragicky zahynul. Místo po něm zůstalo nenávratně prázdné a podobně zapálený masér se už pro naší firmu nenajde. Zůstal jsem tedy sám a pracoval jsem podle svých možností. Kolo osudu a života se posunulo a bylo třeba jiných rozhodnutí. Nával pacientů však pro mne nebyl už zvladatelný a únosný a tak jsem potřeboval někoho na pomoc.Vytipoval jsem si mladého chlapce,který měl zájem o práci v rehabilitaci a bez problémů vykonal několik kurzů pro masáže a jiné techniky v Ostravě i Praze s vynikajícími výsledky.Nyní již dva roky praxuje se mnou a musím přiznat,že už nebude daleko doba,kdy ho nebudu už mít čemu naučit,ba myslím,že bude zdatným nástupcem po bývalém kolegovi a časem snad i po mě. Tato moje úvaha se ukázala jako správná, neboť kolega při zaměstnání navštěvuje Prešovskou Univerzitu, kde se již dva roky úspěšně připravuje jako bakalář rehabilitace. Samozřejmě při navštěvování praktické části výuky získává odborné zkušenosti na odborných pracovištích u nás i na Slovensku. Založili jsme sdružení, které je ostatně i v názvu firmy. Také jsme změnili provozovnu a to do Domu Pokojného Stáří ve Frýdlantu nad Ostravicí. Uvažujeme už zase o změně pracoviště za větší a přístupnější a samozřejmě o rozšíření nabídky rehabilitačních služeb. V současnosti jsme zavedli také služby u pacienta v domácnosti, nebo u firem na pracovišti, která se setkává s velkou oblibou.

Pro informaci v naší firmě preferuji převážně zdravotní a léčebnou masáž, mobilizace a různé techniky s léčebnými účinky. Rekondiční a sportovní masáž provádíme pouze okrajově. Filozofie firmy je, všechny vědomosti, schopnosti a zkušenosti vložit do úsilí posloužit svému zákazníkovi, aby odcházel spokojen bez bolesti a aby při tom nepřišel o všechny peníze. Pro mne je krédem pomoci opravdu člověku od bolestí a beznadějí spíše než zisk za každou cenu. Dále chci dokázat světu, že i člověk, který v životě něco prohraje, nesloží ruce do klína, ale jde svojí trnitou cestou dále. Vždyť poškozen byl pouze zrak. Proto se při problémech s důvěrou obraťte na naši rehabilitaci.