Služby

Klasická masáž

bolesti páteře, svalů, kloubní nemoci a mnoho jiných účinků

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie.

Využívá různé typy tření a hnětení; využívá se hlavně na ošetření bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a problémů spojených se stresem. Klient při masáži leží na stole nebo sedí na židli a jeho tělo je přikryto ručníkem, což mimo jiné pomáhá zvyšovat tělesnou teplotu. Masáž může být zaměřena buď na konkrétní část těla nebo na tělo jako celek.

Image Reflexní - léčebná masáž (po doporučení lékaře)

Reflexní terapie spočívá v masáži reflexních bodů, drah a reflexních změn na organizmu. Z těchto míst je možno ovlivňit masáží činnosti orgánů, žláz vnitřních sekrecí, činnosti svalů i nervů. Reflexní masáž se také provádí v sériích po 5 až 7 procedurách jdoucích za sebou, ale každý druhý den. Ideálem je provádět reflexní masáž v dopoledních hodinách, kdy organizmus lépe reaguje na venkovní vzruchy a podněty. Dobře provedenou reflexní masáží se dají ovlivňit, zmírnit nebo úplně odstranit dlouhodobé bolesti páteře, hlavy některých orgánů a celého organizmu.

Reflexní masáž se nedoporučuje u virových a horečnatých onemocněních, krvácivých a hnisavých stavech kůže nebo podkoží, kožních onemocněních nedostatečné hygieně a při přecitlivělosti organizmu.

Jednotlivé sestavy: Obličej, hlava a šíje, záda, pánev, hrudník, horní a dolní končetiny zepředu i zezadu.

Sportovní masáž

před a po těžkém sportovním, pracovním a jiném náročném výkonu

sportovní masáž je prováděna za účelem zvýšení kondice organizmu před a po těžkém výkonu, kdy je potřebné, aby se svalová hmota prokrvila, okysličila, odplavila se kyselina mléčná, což je produkt únavy. Sportovní masáž se provádí převážně na horních a dolních končetinách, rekondiční masáž je velice podobná masáži sportovní s tím rozdílem, že má na organizmus vliv spíše uklidňující, regenerační, posilující a zvyšuje také odolnosti psychického stavu na různé okolní vzruchy. Při rekondiční masáži se praktikují sestavy jako u klasické masáže: celková, zádová, šíjová, hrudníku, dolních a horních končetin. Při rekondiční masáži si pacient určí jakým masážním prostředkem bude masírován, popřípadě si svůj vlastní přípravek donese s sebou.

Rekondiční masáž

proti únavě, pro lepší fyzickou a psychickou pohodu a kondici organismu

sportovní masáž je prováděna za účelem zvýšení kondice organizmu před a po těžkém výkonu, kdy je potřebné, aby se svalová hmota prokrvila, okysličila, odplavila se kyselina mléčná, což je produkt únavy. Sportovní masáž se provádí převážně na horních a dolních končetinách, rekondiční masáž je velice podobná masáži sportovní s tím rozdílem, že má na organizmus vliv spíše uklidňující, regenerační, posilující a zvyšuje také odolnosti psychického stavu na různé okolní vzruchy. Při rekondiční masáži se praktikují sestavy jako u klasické masáže: celková, zádová, šíjová, hrudníku, dolních a horních končetin. Při rekondiční masáži si pacient určí jakým masážním prostředkem bude masírován, popřípadě si svůj vlastní přípravek donese s sebou.

Fuss therapy

reflexní masáž plosky nohy ovlivňující všechny orgány v těle, léčba alergií a zanedbaných obtíží

jedná se o reflexní terapii plosky nohy a dolní končetiny až po koleno. Působením na reflexní body rozmístěné po plosce nohy, které zabezpečují nervové působení pro absolutně celý organizmus ovlivňujeme činnost veškerých orgánů a vyrovnanosti nervového systému. Tato nová moderní metoda reflexologie k nám přišla z Německa, kde fyzioterapeuté sklízejí s touto terapií dost vysoký úspěch.

Fuss terapií je možno ovlivňit migrény, žaludeční problémy, latentní tetanii, různé druhy alergií, co se týče senné rýmy, bronchitidy, ale i různé druhy onemocnění kůže, uvolnění nosních dutin, odstranění bolesti hlavy, dále pak onemocnění prostaty, podpora lymfatických žláz, podpora mužských i ženských pohlavních orgánů, ale nejdůležitějším prvkem je důrazné uklidnění psychického stavu, zvýšení duševního vyrovnání a zvýšení celkové potence organizmu. Terapie se dá použít od útlého dětství, kdy je organizmus nejreaktivnější až do věku, kdy ještě není porušena citlivost organizmu a jsou zachovány veškeré reflexy.

Terapie se provádí v sérii 6 procedur a to každý druhý den. Další proceduru za týden a poté opakovaně pro udržení stavu jedenkrát měsíčně. V každém případě je nutno dodržet stanovený počet procedur pokud chceme, aby výsledek terapie byl co nejvyšší. Délka procedury je jedna hodina.

Lymfodrenáž

masáže lymfatického systému, otoky, elefantiáza

je metoda masáže, která udržuje v chodu lymfatický systém v organizmu. Používá se v případech, kdy je lymfatický systém narušen buď vrozenou cestou, nebo cestou získanou, to znamená po ablaci prsu, po těžkých zánětech žil, po častých operacích žilního systému a po těžkých tromboflebitidách. Zde vznikají elefantiazy, takzvané sloní nohy a ruce.

Touto lymfodrenáží se prakticky urychluje pohyb lymfy (tělní tekutina) do odvodních kanálů a tím se urychluje odchod odpadu z látkové výměny z organizmu. Dále pak se lymfodrenáží odstraňuje, nebo zmírňuje celulitida a jiné problémy látkové výměny. Procedury se uskutečňují dle určení lékaře-lymfologa.

Spinal touch

technika jemných doteků s využitím vlastní i dodané energie zaručuje vyrovnání vybočené páteře,úlevu od bolesti,vyrovnání psychické i fyzické kondice,znovuzavedení vnitřního klidu a vyrovnanosti - duševní pohodu.

Elektropunktura, akupresura

okamžité uklidnění bolesti, úprava některých funkcí těla a jiné účinky

jako dodatek klasické masáže používáme k terapii akupresuru a elektropunkturu. Jak již víme z reflexní masáže jsou různé akupunkturní body, ze kterých se dá ovlivňit činnost některých orgánů a různé jiné možnosti. V poslední době se propaguje akupunktura. V našem případě provádíme akupresuru a elektropunkturu. Elektorpunktura je založena na principu autobaterie, při poklesu nebo při zvýšení napětí v meridianu (tělní dráha) na akupunkturní bod, do kterého lékař zapichuje jehlu, my přiložíme sondu a sondě mírně nabídneme elektrické napětí. Sonda má za úkol v meridianu napětí vyrovnat, buď napětí přidá nebo odebere, tím pádem dojde k obnovení bioenergotoku. Čímž se vlastně operativně odstraní bolest. Elektopunkturou a akupresurou se taky dá posunout hranice citlivosti. Akupresura má obdobný účinek s tím rozdílem, že uvedené body presujeme prsty. Provádíme základní akupresurní body se sestavami proti bolesti hlavy, prudké bolesti páteře, a všem druhům úporné bolesti. Akupresurou také ovlivňujeme činnost žaludku, dýchání, ženských orgánů a podobně.

Mobilizační techniky

Měkké mobilizační techniky periferních kloubů, Si skloubení a žeber spočívá v tom, že po klasické masáži se provede na jednotlivých kloubech, skloubeních a obratlech jemné zapružení do přirozené polohy kloubu, obratle a nebo žebra. Tím se zabezpečí uvolnění meziobratlových a mezikloubních prostor, popřípadě uvolnění meniscoidu v kloubech a dochází k výrazným uvolněním, až snížením bolesti. Mobilizace se provádějí po uplynutí akutních ústřelů a různých jiných těžkých bolestivých stavů.

PIR

Po skončení klasické masáže, popřípadě reflexní léčebné masáže se doporučuje a také praktikujeme postizometrickou relaxaci. Touto technikou se v podstatě uvolňují bolestivé a bolesti zkontrahované svalstvo, uvolňuje se napětí v kloubech, obratlech a celém komplexu pohybového ústrojí. Součástí techniky jsou i pasivní pohyby, kterými dosahujeme postupného nebolestivého protahování a uvolňování šlach a kloubních pouzder.

LTV

Podmínkou pro doléčení po rehabilitaci při uvedení organismu do ideální kondice a následovného udržování kondice a fyzické pohody napomáhá léčebná tělesná výchova. Provádíme instruktáž léčebné tělesné výchovy s možností náuky jednotlivých cviků a doporučení příslušné literatury nebo doporučení samostatné cvičební sestavy pro jednotlivé postraumatické stavy a různé jiné poškození pohybového ústrojí.

Lawatherm (parafín, teplé rašelinové zábaly)

na prohřáti bolestivých míst na páteři, kloubech, pro zmírnění bolesti

před klasickou masáží je velice výhodné páteř a svalovinu předehřát. Provádí se to z důvodu, aby se svalovina, šlachy i kůže uvolnily, potlačila se nejprudší bolest, celý organizmus se uvolnil a připravil se ke hmatům. Většina problému na páteři i ve svalech vzniká buď průvanem nebo prochlazením páteře, kdy svaly chladem zkontrahují a omezí hybnost. Na toto předehřátí používáme dokonalý německý výrobek Lavatherm. Je to vlastně umělohmotný obal, ve kterém je kalciový roztok, který se chemickou reakci zaktivuje a zahřeje se na 50 stupňů Celsia a odevzdá organizmu svůj tepelný účinek. Zároveň se lavatherm může zchladit na teplotu 7 stupňů a může se použít jako kryoterapie. Modernějším a obdobným způsobem používame rašelinové zábaly, kdy se na organismus přikládají teplé rašelinové vaky. Účinek je podobný, naopak jsou využity kladné vlastnosti rašeliny k uvolňování nežádoucích minerálů a soli z těla.

Masáž do domu

Po předchozí domluvě přijedeme až k Vám do domu, firmy, kanceláře a jiných k masáži vyhovujících prostorů.

Vše si přivezeme. Máme rozkládací masérské lehátko, které na místě rozložíme.

Možno domluvit větší skupiny zaměstnanců, přátel, či jednotlivě k ležícím pacientům, kteří se k nám nemohou dopravit ale i k těm, kteří si masáž chtějí užít z pohodlí domova.

Službu poskytujeme převážně nemocným starým a ležícím pacientům v okolí ordinace. Je ale možno při větším počtu zájemců zorganizovat docházení masérů do jednotlivých vesnic v určitých termínech dle zájmu zákazníku. Tam ale musí být na domluvenou dobu zajištěna místnost.